SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Nowy Fiat Tipo najlepszym autem według europejskich dziennikarzy

Nowy Fiat Tipo najlepszym autem według europejskich dziennikarzy

15.12.2015, godz. 17:20
2016 Fiat Tipo
2016 Fiat Tipo foto: Fiat

Nowy model Fiata zdobył tytuł "Autobest" przyznany przez międzynarodowe Jury złożone z 26 doświadczonych dziennikarzy motoryzacyjnych z 26 europejskich krajów. W finale Tipo pokonało Opla Astrę, Hyundaia Tucsona, Hondę CRV i Mazdę CX-3.

Fiat jest jedyną marką, która już trzykrotnie zdobyła ten prestiżowy tytuł: w 2003 roku zdobył go model Panda, w 2008 model Linea, a dzisiaj zdobywcą jest nowy Fiat Tipo.

Międzynarodowe Jury Autobest - niezależnej organizacji powstałej w 2001 roku - przyznało tytuł "Autobest 2016" nowemu Fiatowi Tipo, potwierdzając tym samym cechy samochodu funkcjonalnego, który najlepiej wyraża hasło "value for money" (relacja wartości do ceny).

Jury złożone z 26 dziennikarzy, reprezentujących taką samą liczbę  krajów, których populacja odpowiada łącznie 91% populacji kontynentu, przyznało nowemu Tipo 1492 punkty na podstawie 13 różnych parametrów, do których należą m.in. design, komfort, niskie koszty eksploatacji, jakość prowadzenia, cena, sieć serwisowa, dystrybucja części zamiennych, wszechstronność i równowartość.

Sprawdź: Fiat Tipo w pełnym polskim CENNIKU: wiemy ile kosztuje sedan

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w lutym 2016 roku w Mediolanie, po raz pierwszy w składzie poszerzonym o 11 nowych członków reprezentujących Austrię, Belgię, Francję, Irlandię, Włochy, Holandię, Norwegię, Portugalię, Hiszpanię, Szwecję i Wielka Brytanię.

We Włoszech w sprzedaży od grudnia 2015, model ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem - podczas dedykowanych "Dni Otwartych" zawarto ponad 1000 kontraków. W pozostałych 40 krajach Fiat Tipo zostanie wprowadzony na rynek na wiosnę przyszłego roku.

W Polsce sedan Fiat Tipo dostępny będzie w czterech poziomach wyposażenia: Tipo, Pop, Easy, Lounge. Otwierająca cennik wersja Tipo, wyposażona jest w silnik benzynowy 1.4 o mocy 95 KM połączony z 6-biegową manualną skrzynia biegów. Wyposażenie standardowe tej wersji zawiera już m.in. klimatyzację, radio z portem USB, centralny zamek sterowany z pilota w kluczyku, elektrycznie sterowane szyby przednie oraz elektrycznie wspomagany układ kierowniczy z dwoma trybami pracy wraz z dwupłaszczyznowo regulowaną kolumną kierownicy. Tak wyposażony Fiat Tipo został wyceniony, cennikowo, na 45 000 zł brutto.

Zamówienia na nowego Fiata Tipo można składać w sieci sprzedaży Fiata w Polsce już od 3 grudnia 2015 r. a pierwsi Klienci wyjadą swoimi Tipo z Salonów na początku marca 2016 r.

Źródło: Fiat
autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: