SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Nowy fragment S8 omija Raszyn i Janki! Szybszy wjazd do Warszawy od Katowic i Wrocławia

Nowy fragment S8 omija Raszyn i Janki! Szybszy wjazd do Warszawy od Katowic i Wrocławia

18.07.2015, godz. 00:55
trasa S8 omija Raszyn i Janki
Trasa S8 omija Raszyn i Janki foto: zdjęcia własne

Dobra wiadomość dla kierowców podróżujących do Warszawy. Drogowcy oddali do użytku nowy fragment drogi ekspresowej S8 z Opaczy do Janek. Dzięki temu odcinkowi drogi szybkiego ruchu, jadący do Warszawy np. z Katowic czy Wrocławia, ominą trudną trasę biegnącą przez Janki i Raszyn.

Nowy fragment trasy S8, stanowiącej południową drogę wjazdową i wyjazdową stolicy, ma długość dokładnie 5,8 km. Został on połączony z drogą krajową nr 8 i oddany do użytku na 5 miesięcy przed planowanym terminem.

Czytaj: Kolejny odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy coraz bliżej!

Jadąc z Janek i Raszyna do drogi krajowej nr 8, w stronę Katowic i Wrocławia kierowcy będą mogli włączyć się poprzez drogę krajową nr 7, a następnie jadąc drogą wojewódzką nr 721. Najdogodniejsza trasa z Warszawy w kierunku Katowic i Wrocławia od Al. Krakowskiej prowadzi trasą S2 w kierunku na A2 w stronę Poznania, a następnie na węźle Opacz w kierunku nowo wybudowanej drogi S8 na Wrocław i Katowice. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać do czasu otwarcia węzła Warszawa-Janki, który powstaje w ramach przebudowy ponad 11 km odcinka drogi nr 8 do parametrów trasy ekspresowej na odcinku Opacz-Paszków.

Drugi etap budowy ekspresówki w kierunku Krakowa ma być oddany w grudniu. Kontrakt obejmuje również budowę 2,5 km łącznika do skrzyżowania z drogą wojewódzką 721. Cała inwestycja warta 565,7 mln zł jest współfinansowana z dotacji unijnych w ramach POIiŚ 2007-2013.
.

*KLIKNIJ na mapkę aby ją powiększyć

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: