SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Nowy odcinek autostrady A1 gotowy! W wakacje dojedziemy nad morze bez korków

Nowy odcinek autostrady A1 gotowy! W wakacje dojedziemy nad morze bez korków

24.04.2014, godz. 12:10
Autostrada A4 Szarów Tarnów
foto: GDDKiA

Nareszcie nasi kierowcy mają powód do zadowolenia. Autostrada A1 zostanie wkrótce powiększona o odcinek drogi między Pikutkowem a Kowalem, który zgłoszono przez wykonawcę do odbioru. Czy oznacza to, że w tym roku uda się uniknąć korków w drodze na wypoczynek nad morzem?

Drogowcy nie zdążyli na Euro 2012 z wszystkimi zaplanowanymi pracami. Odcinek autostrady A1 między Czerniewicami pod Toruniem a Kowalem koło Włocławka nie został ukończony. Z końcem czerwca ubiegłego roku oddano jedynie 45 km drogi od Czerniewic do Pikutkowa koło Włocławka. Jak podaje "Gazeta Pomorska", wykonawca lada dzień zakończy prace nad odcinkiem od węzła w Pikutkowie (węzeł Włocławek Zachód) do Kowala. Te informacje pokrywają się z zapowiedziami bydgoskiego oddziału GDDKiA, który informował, że droga zostanie oddana do użytku na przełomie kwietnia i maja.

Przeczytaj też: Nowe odcinki dróg ekspresowych S8 i S14 otwarte

W rozmowie z "GP", rzecznik prasowy GDDKiA w Bydgoszczy, Tomasz Okoński, skomentował: "Zależy nam na jak najszybszym udostępnieniu kierowcom tego 19-kilometrowego odcinka". Koniec prac jest coraz bliżej, w ostatnich dniach montowano bariery i ekrany dźwiękochłonne, sprzątano teren w okolicach Miejsc Obsługi Podróżnych. Pozostało dokończenie malowania znaków poziomych.

Na razie nie podano oficjalnej informacji, czy przejazd tym odcinkiem będzie płatny. Wszystko jednak wskazuje na to, że kierowcy będą mogli korzystać z drogi za darmo co najmniej do jesieni.

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: