SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Nowy odcinek trasy S19 na Podkarpaciu oddany do użytku

Nowy odcinek trasy S19 na Podkarpaciu oddany do użytku

17.12.2013, godz. 00:33
Podkarpacki odcinek S19
foto: GDDKiA

Infrastruktura drogowa w Polsce wciąż się rozwija, chociaż dalej nie w takim tempie, którego oczekiwaliby kierowcy. Teraz automobiliści będą mogli korzystać z otwartego 4-kilometrowego, podkarpackiego odcinka trasy S19. Niestety w naszym kraju każde oddanie do użytku odcinka drogi urasta do miana ważnego wydarzenia, a koszt jego wybudowania jest olbrzymi.

W dniu 13 grudnia 2013 r. ponad 4–kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S19 połączył autostradowy węzeł Rzeszów Zachód z węzłem Świlcza na drodze krajowej nr 4 i jest ostatnim fragmentem autostradowej obwodnicy Rzeszowa. Dzięki niemu ruch tranzytowy powinien omijać miasto, a kierowcy mogą teraz dojechać bezpośrednio z krajowej "czwórki" do autostrady A4. W założeniu droga ekspresowa S19 ma przebiegać przez wschodnią część Polski, poczynając od białoruskiego przejścia granicznego w Kuźnicy Białostockiej do granicy ze Słowacją w Barwinku.

Zobacz: Policjanci dostali 300-konne, nieoznakowane Volkswageny Passaty

Koszt budowy 4-kilometrowego podkarpackiego odcinka S19 to blisko 143 mln zł, a za jego wykonanie odpowiada firma Eurovia. Przedsiębiorstwo to musiało dokończyć inwestycję po firmie Radko, z którą w maju ub.r. GDDKiA zerwało umowę z powodu braku płynności finansowej wykonawcy.

Rzeszowski oddział GDDKiA do końca roku chce otworzyć również odcinek autostrady A4 od węzła Przemyśl do Korczowej, a także węzeł autostradowy Jarosław Zachód.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: