SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Nowy Opel Astra: rozpoczęcie produkcji z zakładach w Gliwicach

Nowy Opel Astra: rozpoczęcie produkcji z zakładach w Gliwicach

30.09.2015, godz. 09:29
Opel Astra, fabryka w Gliwicach
Opel Astra, fabryka w Gliwicach foto: Opel

Pierwszy egzemplarz Opla Astry nowej generacji zjechał 29 września 2015 r. z taśmy montażowej w nowoczesnych zakładach firmy Opel w Gliwicach. To już 20 lat doświadczenia w produkcji tego kompaktowego bestsellera w naszym kraju.

W uroczystości oficjalnego rozpoczęcia regularnej produkcji nowej Astry, wzięli udział liczni goście, w tym wicepremier i minister gospodarki, Janusz Piechociński, wiceprezes ds. sprzedaży i obsługi posprzedażnej w Grupie Opel, Peter Christian Kuspert, konsul Stanów Zjednoczonych, Walter Braunohler oraz prezydent Gliwic, Zygmunt Frankiewicz. Dumnymi gospodarzami tego wydarzenia byli także pracownicy gliwickiego zakładu.

Sprawdź: Nowy Opel Astra piątej generacji - pełny polski CENNIK

— Nowa Astra jest jakościowym skokiem w segmencie kompaktowym pod względem efektywności, łączności oraz wyposażenia na poziomie klasy premium. Dzięki nowej Astrze konsekwentnie realizujemy naszą filozofię oferowania technologii z wyższych segmentów wszystkim klientom marki Opel w przystępnych cenach. Jeszcze przed oficjalnym wejściem modelu na rynek otrzymaliśmy ponad 30 000 zamówień, co pokazuje, że spełniamy oczekiwania naszych klientów — powiedział Peter Christian Küspert.

— Decyzja o produkcji w Gliwicach kolejnego nowego i technicznie zaawansowanego modelu marki Opel, potwierdza wszechstronność i doświadczenie wysoko wykwalifikowanego polskiego zespołu. Wszyscy jesteśmy dumni z tego, że najlepsze produkty w swojej klasie są produkowane właśnie w Polsce. Rozwój fabryki ma także duże znaczenie zarówno dla Śląska, jak i całej polskiej gospodarki — dodał wicepremier i minister gospodarki, Janusz Piechociński.

Zakład Opla w Gliwicach

Fabryka w Gliwicach jest jednym z największych pracodawców w regionie i jednym z największych eksporterów w Polsce. Zakład szczyci się długoletnią tradycją w zakresie produkcji wysokiej jakości samochodów kompaktowych i zatrudnia obecnie 3 900 osób. Jest to także jeden z najlepszych zakładów GM pod względem zużycia energii dzięki projektom środowiskowym dotyczącym optymalizacji zarządzania energią. Oprócz zupełnie nowego Opla Astry w wersji hatchback, w Gliwicach produkowany jest także kabriolet Cascada oraz Astra czwartej generacji w wersjach sedan, GTC i OPC. Pod koniec bieżącego roku rozpocznie się tam także produkcja Buicka Cascady, przeznaczonego na rynek północnoamerykański.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

/źródło wideo - x-news/

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: