SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Nowy Qashqai to prawdziwy hit! Nissan wyprodukował już pół milina egzemplarzy

Nowy Qashqai to prawdziwy hit! Nissan wyprodukował już pół milina egzemplarzy

12.09.2015, godz. 11:06
Nowy Qashqai
Nowy Qashqai foto: Nissan

Nissan ma powody do dumy – z taśmy produkcyjnej w Sunderland w Wielkiej Brytanii zjechał 500-tysięczny egzemplarz modelu Qashqai drugiej generacji. Osiągnięcie tego wyniku w rekordowo krótkim czasie 21 miesięcy oznacza, że crossover Nissana przekroczył próg pół miliona egzemplarzy najszybciej spośród samochodów kiedykolwiek produkowanych w Wielkiej Brytanii.

Od rozpoczęcia produkcji w styczniu 2014 roku nowy Nissan Qashqai zjeżdża z linii nr 1 fabryki w Sunderland co 62 sekundy. Prawie 100 000 tych samochodów (20%) trafiło na rynek brytyjski. Tym samym Qashqai pobił poprzednie rekordy ustanowione przez Forda Cortinę MK1, w którego przypadku na półmilionowy egzemplarz trzeba było czekać 34 miesiące, oraz Austina/Morrisa 1100/1300, który ten sam próg przekroczył po 29 miesiącach.

Zobacz: TEST Suzuki Vitara vs. Nissan Qashqai: kompakty na szczudłach

Z danych sprzedażowych wynika, że Nissan Qashqai jest najlepiej sprzedającym się crossoverem w Europie, przy czym na trzy kraje – Francję (68 044 egzemplarzy), Włochy (45 464) i Hiszpanię (42 306) przypada prawie jedna trzecia (31%) globalnej sprzedaży tego modelu. Mimo że Qashqai został zaprojektowany z myślą o europejskim rynku, jest on popularny także w innych częściach świata – w sumie w 84 krajach, w tym tak egzotycznych, jak Uganda, Zambia czy Saint Kitts.

Łączna globalna produkcja Nissana Qashqai przekroczyła już 2,5 miliona egzemplarzy. Od późnej jesieni 2015 roku nowy Qashqai będzie także produkowany w Petersburgu, z przeznaczeniem na rynek rosyjski.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: