SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Nowy rekord prędkości w drifcie! Kuba Przygoński został pobity - WIDEO

Nowy rekord prędkości w drifcie! Kuba Przygoński został pobity - WIDEO

08.04.2016, godz. 15:44
Nissan GT-R NISMO o mocy 1380 KM
Nissan GT-R NISMO o mocy 1380 KM foto: Nissan

Kuba Przygoński mający na swoim koncie rekord Guinnessa prędkości jazdy w drifcie wynoszący 217,97 km/h, został pobity. Nowy rekord jazdy bokiem ustaniowił japoński mistrz driftu Masato Kawabata, który na lotnisku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich osiągnął prędkość 304,96 km/h!

Nowy rekord padł na pasie startowym lotniska Fujairah International Airport o długości liczącej 3 km. Pojazdem, który wykorzystano do bicia rekordu był Nissan GR-R NISMO zmodyfikowany przez mechaników firmy GReddy Trust. Auto tak przebudowano, aby napęd był przekazywany wyłącznie na koła z tyłu, a nie jak to się ma w seryjnym GT-R, gdzie napęd trafia na cztery koła. Zmodyfikowany silnik podkręcono do oszałamiającej mocy 1380 KM. Dla porównania zmodyfikowana Toyota GT86 Kuby Przygońskiego miała silnik o mocy 1068 KM.

Przeczytaj: TEST Nissan Juke NISMO RS 1.6 DIG-T 2WD

Prędkość 304,96 km/h w drifcie jaką osiągnął Japończyk, została ustanowiona przy jeździe w poślizgu pod maksymalnym kątem 30 stopni. Parametry prędkości i kąt wychylenia samochodu były rejestrowane podczas próby przez specjalnie zainstalowane wewnątrz auta urządzenia. Wynik ten został oficjalnie uznany za nowy rekord świata. Nad prawidłowym przebiegiem próby czuwał przedstawiciel Guinness World Record.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: