SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Nowy silnik Porsche V8 Bi-turbo: 550 KM i 770 Nm

Nowy silnik Porsche V8 Bi-turbo: 550 KM i 770 Nm

06.05.2016, godz. 16:57
Porsche V8 Bi-turbo
Porsche V8 Bi-turbo foto: Porsche

Porsche ma nowy silnik, który trafi pod maskę Panamery Turbo. Co ciekawe, konstruktorzy skupili się nie tylko na wydajności motoru, ale także na umożliwieniu jak najbardziej gładkiej współpracy z sytemem start-stop. Możliwe też, że silnik ten wejdzie w skład systemu hybrydowego.

Nowość w ofercie silnikowej Porsche została zaprezentowana podczas Vienna Motor Symposium. Inżynierowie Porsche nie projektowali tej jednostki napędowej od podstaw. Konstrukcja tego silnika bazuje na rozbudowanym 3-litrowym V6 Audi. Ciekawostką jest fakt, że silnik optymalizowano pod kątem współpracy z systemem start-stop, co może wskazywać na plany wykorzystania go do współpracy z silnikiem lub silnikami elektrycznymi w układzie hybrydowym.

Zobacz też: Andżelika Kerber wygrała Porsche 718 Boxster S

Nowa jednostka ma być także wyposażona w system pozwalający oszczędzać paliwo odłączając 4 cylindry, kiedy nie są one potrzebne. Przedstawiciele firmy informują, że dzięki temu, będzie można zaoszczędzić nawet 30 procent paliwa.

Informacje o osiągach ograniczono do ujawnienia maksymalnej mocy i maksymalnego momentu obrotowego i ich zakresów, czyli 550 KM przy 5750 obr./min. i 770 Nm w przedziale od 1960 do 4500 obr./min.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: