SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Nowy Smart ForTwo kabriolet wjeżdża do sprzedaży – polski CENNIK

Nowy Smart ForTwo kabriolet wjeżdża do sprzedaży – polski CENNIK

03.02.2016, godz. 16:32
Smarta ForTwo Cabrio
Smarta ForTwo Cabrio foto: Smart

Od początku lutego 2017 roku polscy dilerzy przyjmują zamówienia na Smarta ForTwo Cabrio. Cena najmniejszego auta bez dachu na naszym rynku startuje od 61 200 złotych.

Oferta Smarta ForTwo Cabrio obejmuje trzy wersje wyposażenia; Passion, Prime i Proxy. Niezależnie od konfiguracji, klienci będą mogli sobie wybrać jeden z trzech kolorów dachu (dostępny jest niebieski, czerwony i czarny). Rozłożenie lub złożenie dachu trwa 12 sekund, ale aby pozbyć się jego konstrukcji należy ręcznie ją rozebrać i ukryć w specjalnie przygotowanym schowku. ForTwo Cabriolet może być napędzany jednym z dwóch trzycylindrowych benzynowych silników. Słabszy z nich ma pojemność jednego litra i generuje 71 KM, natomiast mocniejsza opcja 0.9 Turbo produkuje 90 KM.. Na polski rynek w pierwszej kolejności trafią auta z dwusprzęgłowym automatem, jednak za kila miesięcy auto będzie dostępne z pięciobiegowym manualem.

Zobacz również: 130 lat automobilizmu – histora narodzin auta

Smart ForTwo ze słabszym, litrowym trzycylindrowym silnikiem o mocy 71 KM i dwusprzęgłowym automatem kosztuje 61 200 zł. Auto z mocniejszym, turbodoładowanym 90-konnym silnikiem w standardowej wersji kosztuje 65 700 zł. Polscy dilerzy mogą przyjmować już zamówienia, natomiast będą one realizowane dopiero wiosną 2016 roku.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: