SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Nowy Solaris Urbino 18 sprawdzi ciśnienie w oponach

Nowy Solaris Urbino 18 sprawdzi ciśnienie w oponach

17.09.2014, godz. 11:48
Solaris Urbino 18 Metrostyle
foto: solaris-club.com

Krakowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zakupiło pierwsze autobusy miejskie, których kierowcy mogą w dowolnej chwili stan ich ogumienia. Czujniki zainstalowała firma Continental.

W oponach krakowskich Solarisów zainstalowano system CPC (ContiPressureCheck), który sprawdza ciśnienie oraz temperaturę konkretnej opony. Dane z systemu wyświetlane mogą być na desce rozdzielczej w kabinie kierowcy. Wszelkie spadki i wzrosty ciśnienia czy temperatury są natychmiastowo przekazywane do kierowcy, który może podjąć działania korygujące, aby nie dopuścić do awarii czy zniszczenia opony.

Zobacz też: Solaris zainwestuje 45 milionów w swoją fabrykę w Bolechowie

8 autobusów, które dostarczył Solaris Bus & Coach to nie tylko pierwsze autobusy z systemem CPC w Polsce. To również pierwszych 8 Solarisów Urbino 18 Metrostyle, które kursują po polskich ulicach. Wcześniej można było spotkać takie wersje tylko w krajach Europy Zachodniej. Te autobusy są kolejnymi zamówionymi przez krakowskiego przewoźnika, które spełniają najwyższe normy emisji spalin EURO 6. Umożliwiają to nowoczesne silniki Paccar MX-11 firmy DAF, które generują 370 KM (271 kW). Koszt zakupu jednego takiego autobusu to 1 259 500 PLN netto.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: