SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Nowy taryfikator mandatów 2017 – jakich zmian należy się spodziewać?

Nowy taryfikator mandatów 2017 – jakich zmian należy się spodziewać?

24.12.2016, godz. 01:16
Policja zabiera 7 praw jazdy dziennie!
Policja zabiera 7 praw jazdy dziennie! foto: Tomasz Radzik/Super Express

Rok 2017 przynosi nie tylko zmiany pod względem przepisów dotyczących akcyzy, ale i zmodyfikowane zostaną niektóre pozycje w taryfikatorze mandatów. Za co zostaniemy ukarani dotkliwiej od 1 stycznia?

Od nowego roku większy nacisk zostanie położony na wymuszenia pierwszeństwa. Warto pamiętać, że maksymalny limit jaki możemy "uzbierać" to 24 punkty karne, chyba, że prawo jazdy mamy mniej niż rok – wtedy limitowani jesteśmy tylko do dwudziestu punktów. Nie będzie można zredukować – jak dotychczas – sześciu z nich poprzez specjalne szkolenie. Teraz, po przekroczeniu limitu, zostaniemy skierowani na kurs doszkalający. Nawet wtedy przez 2 lata będziemy musieli mieć się na baczności, bowiem kolejne 3 mandaty skutkują utratą uprawnień.

Zobacz też: Odcinkowy pomiar prędkości - oto kolejne punkty!

Od nowego roku policja surowiej będzie karać za następjące wykroczenia: spowodowanie niebezpieczeństwa poza drogą publiczną (6 punktów), jazda po chodniku (5 punktów), wymuszenie pierwszeństwa na tramwaju (6 punktów) czy wyprzedzanie auta skręcającego w lewo z niewłaściwej strony (3 punkty).

Jeśli zablokujemy pasażerom komunikacji miejskiej dostęp do np. autobusu, na nasze konto zostanie doliczona kwota 3 punktów karnych.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: