SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Nowy tor wyścigowy w Polsce zostanie otwarty już w lipcu 2016!

Nowy tor wyścigowy w Polsce zostanie otwarty już w lipcu 2016!

17.05.2016, godz. 13:09
Tor Łódź
Tor Łódź foto: Tor Łódź

Budowa "Toru Łódź" zlokalizowanego w Strykowie przebiega zgodnie z planem, co oznacza, że obiekt zostanie oddany do użytku już w lipcu 2016 roku. Jakie atrakcje dla kierowców przygotowali konstruktorzy obiektu?

Działka, na której zlokalizowano tor ma niemal 6 hektarów. Podstawą budowanego właśnie "Toru Łódź" jest pętla o długości 1,5 kilometra, która ma szerokość od 8, do aż 12 metrów. Różnica poziomów to 6,5 metra. Obiekt będzie dodatkowo wyposażony w dwie płyty poślizgowe o wymiarach 7 na 70 metrów i tak zwane "szarpaki", czyli urządzenia mające za zadanie wywołać poślizg auta. Co ciekawe, na torze będzie działał nowoczesny system pomiaru czasu podzielony na trzy sektory.

Zobacz też: Rosyjski miliarder kupił tor wyścigowy Nurburgring

Jak donosi serwis Interia.pl, przedstawiciele Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy Tor Łódź nawiązali współpracę ze Szkołą Jazdy Subaru. Na mocy tej umowy, na obiekcie będą odbywać się szkolenia SJS.

Dużą zaletą nowego obiektu jest jego lokalizacja, ponieważ położony on jest 1 km od węzła autostradowego. Dojazd z Łodzi na tor zajmie około 10 minut, a z Warszawy około 40 minut.

Na tor będzie można wjechać swoim autem, ale dla tych, którzy nie mają sportowego auta, lub nie chcą używać go na torze, firma Devil-Cars przygotowała ofertę 30 supersamochodów, które można wynająć.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: