SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Nowy Volkswagen Polo R WRC: mocniejszy, szybszy, bardziej spektakularny

Nowy Volkswagen Polo R WRC: mocniejszy, szybszy, bardziej spektakularny

12.04.2016, godz. 10:51
Volkswagen Polo R WRC
Volkswagen Polo R WRC foto: Volkswagen

W 2017 roku Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC) wkroczą w nową fazę. Dzięki zmianom w przepisach, auta będą mocniejsze i bardziej spektakularne. Volkswagen uchyla rąbka tajemnicy na temat swojego Polo R WRC. Auto otrzyma silnik o mocy 380 KM, co będzie wynikiem wyższym dokładnie o 62 KM.

Od lata 2015 roku, gdy Międzynarodowa Federacja Samochodowa FIA ogłosiła nowe przepisy obowiązujące w najwyższej lidze rajdowej świata, rajdowe teamy ruszyły z pracami przygotowawczymi. W 2017 roku fanów rajdów czeka wiele spektakularnych nowości technicznych i więcej emocji na rajdowych trasach.

Zobacz: VW Polo R WRC: jeździliśmy najlepszą rajdówką świata!

Pierwszymi wiadomościami na temat swojego nowego auta pochwalił się Volkswagen. Prace konstrukcyjne nad Polo R WRC na sezon 2017 weszły już bowiem w końcową fazę. Mniejsza masa własna auta (1175 kg zamiast 1200 kg), szersze nadwozie o 50 mm, więcej detali poprawiających aerodynamikę, wzrost tylnego spoilera, poszerzone zderzaki – tak zmieni się wizualnie Polo R WRC trzeciej generacji. Wzrost mocy silnika o 62 KM uzyskano dzięki zwiększeniu średnicy zwężki z dotychczasowych 33 do 36 mm. Do przeniesienia na koła momentu obrotowego będzie można wykorzystywać elektronicznie sterowany centralny mechanizm różnicowy.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: