SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Obwodnica Leżajska: pierwszy etap włączony do ruchu

Obwodnica Leżajska: pierwszy etap włączony do ruchu

27.09.2013, godz. 12:39
Obwodnica Leżajska
foto: GDDKiA

Kierowcy mogą korzystać z 4-kilometrowego odcinka obwodnicy Leżajska (woj. Podkarpackie) w ciągu drogi krajowej nr 77. Budowa I etapu obwodnicy miasta kosztowała ponad 36 mln zł, a opóźnienia w realizacji trwały 10 miesięcy (planowy termin oddania minął 22.12.2012 r.).

W środę 25 września 2013 r. na Podkarpaciu oddano do użytku kolejne kilometry nowych dróg. Powstał I etap obwodnicy Leżajska o długości 4,1 km, który pozwolił na częściowe odkorkowanie głównych ulic miasta i pozytywnie wpłynął na poprawę warunków życiowych mieszkańców.

Fragment obwodnicy obejmuje włączenie z drogi krajowej nr 77 w Wierzawicach poprzez węzeł Giedlarowa z drogą wojewódzką 877, do drogi gminnej stanowiącej przedłużenie ul. Jagiełły. Nowy odcinek usprawnia przejazd z centralnej Polski na wschód, w kierunku przejść granicznych w Korczowej, Medyce i Krościenku. W budowie wciąż pozostaje II etap 3,6-kilometrowego odcinka obwodnicy. Prace nad nim planowo mają się zakończyć na początku 2015 roku. Cała obwodnica zachodniej strony Leżajska będzie stanowiła część drogi krajowej nr 77 Lipnik (Świętokrzyskie) - Przemyśl (Podkarpackie).

>>> Autostrada A4: obwodnica Rzeszowa i fragment trasy S19 otwarte <<<

Wykonawcą pierwszego etapu było polsko-hiszpańskie Konsorcjum firm ze spółką SANDO BUDOWNICTWO POLSKA jako liderem z partnerstwem CONSTRUCCIONES SANCHEZ DOMINGUEZ-SANDO S.A. z Hiszpanii. Umowna wartość kontraktu to 36 531 000 zł brutto. Projekt budowy obwodnicy współfinansowany jest ze środków unijnych pochodzących z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: