SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Od 47 lat jeździ tą samą Toyotą Corollą!

Od 47 lat jeździ tą samą Toyotą Corollą!

23.12.2016, godz. 12:40
Shougo Asada i jego Toyota Corolla
Shougo Asada i jego Toyota Corolla foto: toyota

Toyota Corolla świętuje w tym roku swoje 50-te urodziny. To doskonała okazja do podsumowań i zestawienia oryginalnego auta z ostatnią generacją. Okazuje się, że pierwsze egzemplarze dalej poruszają się po drogach!

Taki samochód należy do Shougo Asady, który to zakupił pojazd w 1969 roku. Po 47 latach auto wciąż dzielnie pokonuje kolejne kilometry. Obecnie ma na liczniku tylko (biorąc pod uwagę wiek) 560 000 kilometrów. Co więcej, dalej jest w doskonałym stanie.

Zobacz też: Toyota rozpoczęła wyprzedaż rocznika 2016

Jak twierdzi właściciel, kluczem do sukcesu jest regularna wymiana oleju (instrukcja mówi o tej czynności co 5 tysięcy kilometrów!) oraz dbanie o odpowiedni poziom płynów eksploatacyjnych.  Shougo Asada prowadzi również dzienniki użytkowania auta. Łącznie mają już 30 centymetrów.

Ten egzemplarz Toyoty Corolli jest często wypożyczany przez telewizję, w ostatnich latach bierze nawet udział w imprezach charytatywnych. Pod maską auta znaleźć można 4-cylindrowy silnik o pojemności 1.1 litra i mocy 60 koni mechanicznych.

Corolla zaczęła swój żywot w 1966 roku, jako samochód dla klasy średniej. Oferowana jako 2 i 4-drzwiowy sedan okazała się być sukcesem marki – rok po premierze na drogi wyjeżdżało 10 000 egzemplarzy miesięcznie. Trzy lata od pierwszego pokazu, Corolla pozwoliła Toyocie zostać drugą marką importowaną do Stanów Zjednoczonych.

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: