SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Odcinek autostrady A1 Czerniewice - Włocławek zostanie oddany do użytku przed Bożym Narodzeniem

Odcinek autostrady A1 Czerniewice - Włocławek zostanie oddany do użytku przed Bożym Narodzeniem

20.12.2013, godz. 09:27
autostrada
foto: EAST NEWS

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, kierowcy korzystający z autostrady A1, otrzymają w świątecznym prezencie od drogowców spore udogodnienie. W weekend 21-22 grudnia, zostanie oddany do użytku kolejny, 45-kilometrowy odcinek autostrady A1. Będzie to etap od węzła Czerniewice do węzła Włocławek - Zachód.

W trakcie najbliższego weekendu zostanie otwarty kolejny odcinek autostrady A1, Czerniewice - Włocławek Zachód. Ten etap ma 45 kilometrów długości, a jego oddanie do użytku znacząco wpłynie na komfort podróżowania po Polsce. Dzięki niemu podróż nad polskie morze ma trwać krócej. Wykonawca inwestycji chwali się, że jest ona bardziej przyjazna kierowcom, gdyż węzły są ponumerowane, a nazwy bardziej rozpoznawalne.

Przeczytaj: Już za pięć lat pojedziesz pełną Obwodnicą Warszawy

Jak mówi Tomasz Okoński z bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w planach jest również bezpośrednie połączenie Torunia z węzłem w Czerniewicach - na obecną chwilę wydana została decyzja środowiskowa dotycząca węzła na obwodnicy miasta. Drogowcy chcą również podłączyć krajową "jedynkę" do węzła Czerniewice, jednak czy dojdzie to do skutku, okaże się dopiero w przyszłości.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: