SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Autostrada odcinek Tarnów-Dębica otwarty! A4 pojedziemy z Rzeszowa aż do Niemiec

Autostrada odcinek Tarnów-Dębica otwarty! A4 pojedziemy z Rzeszowa aż do Niemiec

31.10.2014, godz. 14:22
Autostrada A4 Tarnów - Dębica
Autostrada A4 Tarnów - Dębica foto: GDDKiA

Autostrad w Polsce jest coraz więcej. Właśnie oddano do użytku kolejny odcinek trasy łączącej granicę z Niemcami i Ukrainą. Do pełnego połączenia brakuje jeszcze 41 km budowanego odcinka między Rzeszowem a Jarosławiem.

Odcinek A4 Tarnów – Dębica ma ok. 35 km długości. W skład całego odcinka wchodzą: 2 węzły (Dębica – Żyraków i Dębica – Pustynia), 5 mostów, 9 wiaduktów w ciągu autostrady, 11 wiaduktów nad autostradą, 3 przejścia dla zwierząt, 1 estakada, 1 przejście dla pieszych, 16 przepustów dla małych zwierząt, 16 przepustów dla małych zwierząt zespolone z rowami, 13 przepustów na rowach oraz 28 przepustów pod drogami dojazdowymi i dwa miejsca obsługi podróżnych – MOP Jastrząbka i MOP Jawornik.

Zobacz też: Kolejny odcinek trasy S8 Walichnowy - Sieradz już otwarty!

Nawierzchnia jest asfaltowa a obecnie długość całej autostrady A4 z której mogą korzystać kierowcy to 611,8 km. Docelowo A4 od Jędrzychowic (granica z Niemcami) do Korczowej (granica z Ukrainą) będzie miała długość 653 km. Zakończenie prac budowlanych na ostatnim odcinku pomiędzy Rzeszowem i Jarosławiem planowane jest w wakacje 2016 roku.

*KLIKNIJ na mapkę aby ją powiększyć

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: