SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Odwiedź Muzeum Skody bez wychodzenia z domu dzięki Google Street View!

Odwiedź Muzeum Skody bez wychodzenia z domu dzięki Google Street View!

15.12.2014, godz. 15:04
Muzeum Skody w Google Street View
Muzeum Skody w Google Street View foto: Google

Czeska marka już od dłuższego czasu jest liderem sprzedaży w Polsce. Teraz połączyła swoje siły z Google i dzięki aplikacji Street View umożliwia obejrzenie swojego muzeum w czeskiej Mladej Boleslav. Można to zrobić bez wychodzenia z domu. Zapraszamy na wirtualną wycieczkę po muzeum Skody.

Całość działa sprawnie i przyjemnie ale jest jeden zasadniczy minus. Nie można żadnego eksponatu dotknąć. Żeby to uczynić trzeba udać się do oddalonego, o około 80 km od granicy polsko-czeskiej w Jakuszycach, Muzeum Skody w Mladej Boleslav. Zlokalizowane ono jest przy fabryce. Wcześniej takie możliwości udostępniło m.in. Lamborghini czy Abarth.

Zobacz też: WOW! Można zwiedzić muzeum Lamborghini przez internet z Google Street View!

Jak to zrobić? Wchodząc w Google Maps wystarczy wpisać i odszukać miejsce "Skoda Muzeum, trida Vaclava Klementa, Mlada Boleslav, Czechy". Klikamy "Zobacz wnętrze" i uruchamia się specjalna aplikacja. Wówczas dzięki rozbudowanej mapie pomieszczeń i sfotografowanych w nich eksponatów, można zacząć zwiedzanie. Co ciekawe, w przypadku niektórych pojazdów da się nawet zajrzeć do ich wnętrza.

Kliknij też: Można zwiedzić fabrykę marki Abarth przez internet z Google Street View!

Sposób poruszania się po muzeum jest łatwy w opanowaniu. Najłatwiej czynić to przy pomocy strzałek klawiatury oraz myszy. Zapraszamy w oknie poniżej do wirtualnego spaceru (odczekaj chwilę aż załaduje się muzeum, po czym kliknij kursorem myszy w oknie). Uwaga, takie zwiedzanie naprawdę wciąga.

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: