SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Ograniczenia prędkości na Mazowszu: Kierowco, w tych miejscach koniecznie zdejmij nogę z gazu

Ograniczenia prędkości na Mazowszu: Kierowco, w tych miejscach koniecznie zdejmij nogę z gazu

17.05.2013, godz. 01:00
Tutaj zdejmij nogę z gazu
foto:

Drogowcy chcą zmusić kierowców do zdjęcia nogi z pedału gazu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wzięła pod lupę 116 dróg krajowych i zmniejszyła prędkość aż na 42 z nich. I to nawet o 30-40 km/godz., jak np. w Sierpcu, gdzie do tej pory można się było poruszać 90 km/godz., a teraz rozpędzimy się jedynie do 50 km/godz. Są też dobre wiadomości. W 16 miejscach prędkość zostanie podwyższona.

Badania drogowców i policjantów trwały przez całą wiosnę. - Nasze służby zrobiły objazd dróg, sprawdzając natężenie ruchu samochodowego i pieszego i biorąc pod uwagę pobliskie zabudowania, otoczenie trasy i samą geometrię jezdni - tłumaczy Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka mazowieckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Potem odbywały się spotkania z lokalnymi służbami na temat możliwości wprowadzenia zmian. Tak powstał raport, biorący pod uwagę 116 dróg krajowych na terenie Mazowsza. Prędkość zmieni się w 58 miejscach, czyli na połowie sprawdzonych tras. - Nowe znaki będziemy wymieniać stopniowo, bo w każdym przypadku potrzebne jest wprowadzenie nowej organizacji ruchu. Powinniśmy się wyrobić do połowy czerwca- mówi Tarnowska.

Gdzie zmienią się ograniczenia prędkości?

Wolniej pojedziemy np. po obwodnicy Płońska. Zamiast 100 km/godz. będzie tam teraz obowiązywać ograniczenie do 70 km/godz. Podobnie jest na obwodnicach Sochaczewa (ograniczenie z 90 na 70 km/godz.) i Wyszkowa (ze 120 na 100 km/godz.).

Wolniej pojedziemy też w Markach na krajowej 8. Tu trzeba będzie zwolnić aż do 50 km/godz. (wcześniej obowiązywała tu dopuszczalna prędkość - 70 km/gpdz.). Na szczęście drogowcy przyspieszyli część tras. M.in. większa swoboda będzie na drodze krajowej nr 61 w miejscowościach: Zegrze Południowe, Zegrze i w Jadwisinie. Tu można będzie rozpędzić się nawet do 100 km/godz. - Każdy przypadek był dyskutowany indywidualnie, więc nie są to decyzje podejmowane pochopnie - tłumaczy Małgorzata Tarnowska.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: