SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Ograniczenie produkcji silników Volkswagena w Polkowicach. Czy będą zwolnienia?

Ograniczenie produkcji silników Volkswagena w Polkowicach. Czy będą zwolnienia?

13.11.2015, godz. 10:34
fabryka samochodów
fabryka samochodów foto: Volkswagen

W zakładzie produkującym silniki Volkswagena w Polkowicach ograniczono produkcję silników. Zarząd fabryki zrezygnował z sobotniej zmiany. Rzecznik Volkswagen Motor Polska w wypowiedzi dla IBRM Samar zapewnia, że na tę chwilę nie ma zagrożenia zwolnień pracowników posiadających stałą umowę o pracę.

To była kwestia czasu kiedy skandal związany z oprogramowaniem manipulującym emisją spalin w silnikach TDI odbije się na działalności zakładów koncernu Volkswagena w Polsce. Pierwszym objawem tej kryzysowej sytuacji jest zmiana systemu pracy fabryki silników w Polkowicach z 16-zmianowego na 15-zmianowy, czyli rezygnacja z sobotniej zmiany. Informacja o zwolnieniach pracowników zatrudnionych na podstawie umów tymczasowych nie została potwierdzona.

Zobacz: 1000 dolarów dla każdego, kto kupił w USA oszukańcze TDI

Nie wiadomo jednak, czy ograniczenie produkcji dotyczy jakiegoś konkretnego silnika, czy wszystkich produkowanych w fabryce. Wiadomo natomiast, że w Polkowicach produkuje się m.in. silniki TDI oznaczone symbolem EA 288. Ta seria motorów była podejrzewana o zawieranie feralnego oprogramowania, jednak Volkswagen zaprzeczył tym spekulacjom.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: