SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Opel Mokka X zaskakuje popularnością

Opel Mokka X zaskakuje popularnością

16.12.2016, godz. 12:20
Opel Mokka X
Opel Mokka X foto: Opel

Popularny crossover Opla kontynuuje pasmo sukcesów. Mimo, że zamówienia na nowego Opla Mokkę X można składać dopiero od około 6 miesięcy, to klienci w całej Europie zamówili już 100 000 egzemplarzy tego modelu.

W 2012 roku Opel wprowadził do oferty swoją Mokkę. Przez ponad 4 lata obecności tego auta na rynku, złożono na ten model imponującą ilość zamówień (łącznie ponad 670 000). Poprawiona odmiana o nazwie Mokka X pokazuje, że ten podwyższony samochód segmentu B ma się świetnie i budzi duże zainteresowanie klientów. Przykładowo w Niemczech w listopadzie Mokka X wspięła się na szczyt rankingu liczby rejestracji w segmencie samochodów sportowo-użytkowych, w którym panuje zacięta rywalizacja, a ponad połowa egzemplarzy jest zamawiana w najwyższej wersji wyposażenia.

Sprawdź: Opel Mokka X - TEST nowości naszpikowanej technologią

- Mokka to niekwestionowany sukces Opla. Od rynkowej premiery pod koniec 2012 roku otrzymaliśmy już 670 000 zamówień na te samochody. Nasz kompaktowy SUV z miejsca zdobył serca klientów. Dokładnie tak samo jest przypadku nowej Mokki X - powiedział Peter Christian Küspert, wiceprezes ds. sprzedaży i obsługi posprzedażnej. - W przyszłym roku znów podbijemy stawkę, wprowadzając nowe sportowo-użytkowe crossovery Crossland X i Grandland X w tym ważnym i perspektywicznym segmencie.

Crossland X i Grandland X są częścią wielkiej ofensywy modelowej Opla, obejmującej 29 nowych modeli zaplanowanych na lata 2016–2020. Tylko w 2017 roku na rynek trafi aż 7 nowości — więcej niż kiedykolwiek w ciągu jednego roku. Mokka X, Crossland X i Grandland X będą rywalizowały w dynamicznie rozwijającym się segmencie pojazdów typu SUV i CUV, który trzykrotnie zwiększy swój w europejskim rynku w latach 2007–2017.

Źródło: Opel
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: