SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Ostatnie spadki cen na stacjach benzynowych, idą podwyżki

Ostatnie spadki cen na stacjach benzynowych, idą podwyżki

18.05.2017, godz. 13:53
Paliwo, tankowanie, stacja benzynowa
Tankowanie paliwa foto: SuperAuto24.pl

Zgodnie z przewidywaniami analityków, ceny na stacjach benzynowych ciągle spadają. Na rynku hurtowym zauważono już jednak nieznaczne podwyżki, a to zła informacja dla kierowców.

Średni spadek cen, zarówno w przypadku benzyny 95-oktanowej jak i oleju napędowego, wyniósł 6 groszy. W Polsce kierowcy zapłacą za litr "bezołowiowej" około 4,54 złotego, diesel okazuje się tańszy i utrzymuje na poziomie 4,35 złotego.

Zobacz też: "Chrzczone" paliwo – gdzie nie tankować? LISTA STACJI

Nieco mniejsze tąpnięcie cen – bo tylko o 5 groszy na litrze – zanotowano w przypadku benzyny 98-oktanowej. Średnia cena tego paliwa to 4,89 złotych za litr. Gaz LPG jest tańszy tylko o 3 grosze, a kupimy go przeciętnie za 2,07 zł/litr.

Podobne ceny można było zauważyć w listopadzie zeszłego roku. Najtańsze paliwo kupimy na Śląsku, gaz LPG najbardziej opłaca się tankować w województwie świętokrzyskim.

To jednak koniec dobrych wieści. Spadek cen, który można zauważyć od kwietnia tego roku, będzie utrzymywał się jeszcze tylko przez kilkanaście dni. Ceny hurtowe na rynku paliw zaczynają wzrastać, co przełoży się na podwyżki na stacjach w ciągu kolejnych tygodni.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebook

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: