SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Raport Euro NCAP - triumfują Toyota, Hyundai oraz Volkswagen

Raport Euro NCAP - triumfują Toyota, Hyundai oraz Volkswagen

16.12.2016, godz. 10:08
Volkswagen Tiguan crash test Euro NCAP
Volkswagen Tiguan crash test Euro NCAP foto: Euro NCAP

Koniec roku to czas podsumowań, dlatego też Euro NCAP, czyli organizacja zajmująca się badaniem bezpieczeństwa w nowych samochodach, przygotowała specjalnie zestawienie. Zaprezentowano listę aut, które chronią najlepiej nie tylko kierowcę i pasażerów, ale i pieszych.

Euro NCAP idzie z duchem czasu. Doskonale zdaje sobie sprawę z szybkiego rozwoju systemów bezpieczeństwa, tak więc samochody bez układów wykrywających pieszych nie mogą uzyskać najwyższej noty. Z racji faktu, że często jest to element wyposażenia dodatkowego, producenci zazwyczaj dostarczają do testów dwie wersje. Zwycięzcy podani poniżej występowali w wersji standardowej.

Zobacz też: TEST Hyundai Ioniq Electric i Hybrid: ekonatarcie z Korei

Wyróżnienia nadano tylko w trzech kategoriach, bowiem przetestowano za mało samochodów w innych klasach by bezsprzecznie przyznać im tytuł najlepszego w segmencie. Koronę najbezpieczniejszego dużego auta rodzinnego zdobyła Toyota Prius. Za mały samochód rodzinny uznano z kolei... niemal identycznego pod względem rozmiarów Hyundaia Ioniqa! W segmencie samochodów terenowych podium zdobył Volkswagen Tiguan.

Euro NCAP dostarcza też ciekawych statystyk innych pojazdów. Najlepiej działające systemy wspomagające kierowcę ma Ford Edge. Jeśli mamy być potrąceni, najlepiej żeby najechał na nas Suzuki Ignis. Z wypadku (w teorii) wyjdziemy cało w Alfa Romeo Giulii, a dzieci z kolei najbezpieczniejsze będą w Mercedesie Klasy E.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: