SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Oto nowy SUV Opla – Crossland X ujawniony!

Oto nowy SUV Opla – Crossland X ujawniony!

16.01.2017, godz. 14:48
Opel Crossland X
Opel Crossland X foto: Opel

Po rynkowym sukcesie Mokki Opel złapał wiatr w żagle i poinformował o pracach nad kolejnym, tym razem większym SUV-em. Nosi nazwę Crossland X i już wiemy jak – mniej więcej – będzie się prezentował.

600 000 tysięcy egzemplarzy Opla Mokki pozwala odważnie myśleć o przyszłości. W tym roku marka z Russelheim chce zawojować segment Nissana Qashqaia, a w tym ma pomóc model Crossland X.

Zobacz też: Opel Mokka X i Zafira po liftingu - TEST nowości

Wiemy już, ze stylistyka auta mocno będzie nawiązywać do obowiązującego języka stylistycznego Opla. Możemy podejrzewać, że producent zdecyduje się na wprowadzenie zarówno w pełni ledowych reflektorów, jak i superwygodnych foteli z atestem – to elementy, które znalazły swoje miejsce w odświeżonych modelach Mokka i Zafira.

Nie wiemy jednak jakie jednostki napędowe producent zdecyduje się umieścić pod maską Crosslanda. Nie byłoby zaskoczeniem, gdyby bazową jednostką okazało się turbodoładowane, benzynowe 1.4. Dla szukających większej dynamiki, Opel prawdopodobnie uzupełni gamę czterocylindrowymi silnikami.

Sprawdź: CENY najnowszego Opla Mokka!

Na pewno na pokładzie znajdzie się możliwość udostępniania internetu a także łączność Opel OnStar, zapewniająca kontakt z asystentem w razie wypadku oraz możliwość zlokalizowania auta w przypadku kradzieży. Czym dokładnie jest system OnStar? Pisaliśmy o nim szeroko tutaj.

Premiera Opla Crossland będzie miała miejsce 18-go stycznia.

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: