SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Otwarcie mostu na A1 w Mszanie. Z Katowic do Pragi dojedziemy w 3,5 godziny

Otwarcie mostu na A1 w Mszanie. Z Katowic do Pragi dojedziemy w 3,5 godziny

22.05.2014, godz. 22:04
Mszana - remont mostu na autostradzie A1
foto: Forum

Już 23 maja zostanie otwarty most w Mszanie, będący częścią autostrady A1. Od godziny 6:00 rano w piątek kierowcy będą mogli bez utrudnień przebyć trasę z Katowic do czeskiej Pragi nawet w 3,5 godziny.

Jak ustalił portal tvn24bis.pl, władze nie planują hucznego otwarcia mostu w Mszanie. Na miejscu odbędzie się jedynie krótka konferencja prasowa, podczas której przedstawiciel GDDKiA będzie odpowiadał na pytania mediów.

Przypomnijmy, że ukończenie mostu będącego częścią ostatniego odcinka A1 przed granicą z Czechami pierwotnie planowano na sierpień 2010 roku. Z powodu licznych opóźnień trasę od węzła Mszana do Gorzyczek otwarto w grudniu 2012 roku. Ostatnie obietnice GDDKiA zapowiadały oddanie brakującego odcinka wraz z mostem w pierwszym kwartale 2014 roku.

Przeczytaj też: Część autostrady A4 na Podkarpaciu będzie wojskowym lotniskiem!

W wyniku dwóch awarii przy budowie mostu w 2011 i 2012 roku i trwającego sporu między zarządcą i wykonawcą inwestycji, firma Alpine Bau w ubiegłym roku zrezygnowała z prowadzenia prac przy budowie mostu. Kolejnym wykonawcą zostało wówczas przedsiębiorstwo Intercor z Zawiercia. Nowa firma musiała dokonać licznych poprawek w konstrukcji, przez co termin oddania mostu do użytku wydłużył się.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: