SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Otwarcie nowych dróg na Wszystkich Świętych: 1 listopada pojedziemy nowymi odcinkami A4 i S8

Otwarcie nowych dróg na Wszystkich Świętych: 1 listopada pojedziemy nowymi odcinkami A4 i S8

27.10.2014, godz. 11:46
Autostrada A4
Autostrada A4 foto: GDDKiA

Wybory samorządowe za pasem, więc przy pomocy rządu lokalni politycy próbują się przypodobać wyborcom. Tempo budowy dróg mocno więc wzrasta. Dzięki temu kierowców czeka otwarcie kolejnych odcinków autostrady A4 i drogi ekspresowej S8.

Z dniem 29 października ma zostać otwarty kolejny odcinek drogi ekspresowej S8 pomiędzy węzłami Wieluń i Sieradz Południe. Ostatni odcinek między węzłami Sieradz Południe a Łask ma zostać otwarty według nieoficjalnych informacji do 15 listopada. W ten sposób stolica województwa łódzkiego uzyska połączenie z Wrocławiem. Po otwarciu dwóch brakujących fragmentów, do szybkiego połączenia Wrocławia i Warszawy, zabraknie odcinka autostrady A1 wchodzącego w skład Autostradowej Obwodnicy Łodzi - ten ma powstać do końca 2016 roku.

Przeczytaj też: Autostrada A4 (prawie) skończona przed 1 listopada: GDDKiA oddaje kolejny odcinek!

W terminie 30.10 zostanie oddany do użytku odcinek autostrady A4 łączącej granicę z Niemcami i granicę z Ukrainą. Jest to fragment Tarnów - Dębica, który również skróci czas przejazdu. Do pełnego połączenia granicy niemieckiej i ukraińskiej zabraknie połączenia Rzeszowa i Jarosławia. Wszystko z powodu dużego zamieszania z wykonawcą budowy - planowane ukończenie to koniec 2016 roku.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: