SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Pajęcze fotele od Lexusa

Pajęcze fotele od Lexusa

19.09.2016, godz. 11:04
Koncept foteli Lexus
Koncept foteli Lexusa foto: materiał prasowy

Salon samochodowy w Paryżu to nie tylko premiery nowych samochodów, lecz również zapowiedzi nowatorskich rozwiązań. Do takich można zaliczyć fotele stworzone przez Lexusa.

Kinetic Seat Concept, bo pod taką nazwą ukrywa się projekt Lexusa, to stylistyczny majstersztyk, który zaskakuje również wygodą. Włókna tworzące siedzisko są elastyczne i dopasowują się do kształtu ciała. Ciężar kierowcy rozkłada się równomiernie, a pozycja głowy jest ustabilizowana i ogranicza jej ruch.

Dodatkowo, mięśnie wokół kręgosłupa są zrelaksowane, co wpływa na komfort jazdy. Oczywiście fotele oferują możliwość regulacji podparcia.

Zobacz też: Lexus UX Concept: zapowiedź jeszcze ostrzejszego designu

Włókna wykonane są z syntetycznego materiału zapewniającego niespotykaną elastyczność i przypominającego nić pajęczą. Ten z kolei powstaje w sposób naturalny, przy wykorzystaniu bakterii.

Fotele prawdopodobnie pojawią się w koncepcie UX, który to również zagości na salonie samochodowym w Paryżu. Dostęp do samochodu może być utrudniony, dlatego też Lexus przygotował dla swoich pajęczych dzieł oddzielne stoisko.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: