SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Państwo zarabia na FOTORADARACH podwójnie!

Państwo zarabia na FOTORADARACH podwójnie!

17.01.2013, godz. 14:00
fotoradary w Polsce
foto:

Fotoradary nie dają o sobie zapomnieć. Okazuje się, że nie tylko fiskus i samorządy zarobią na piratach drogowych. PULS BIZNESU podaje, że głównym dostawcą fotoradarów jest spółka kontrolowana przez państwo.

Jest to firma Zurad należąca do państwowej grupy Bumar Elektronika. Na chwile obecną sprzedała ona już ponad 300 stacjonarnych radarów. Ostatnio wygrała przetarg na kolejnych ok. 100 i przygotowuje się do dostawy następnej setki.

Konkurencję dla Zuradu stanowi firma Lifor, która sprzedała 130 niemieckich fotoradarów Jenoptik Robot straży miejskiej i 90 sprzeda ITD. Popularne są też czeskie urządzenia firmy Ramet oraz szwajcarskiej Multanova. Niezłą pozycję przez lata miała rosyjska Iskra - pisze "PB". Inspekcja Transportu Drogowego chce w tym roku zamontować 300 fotoradarów, a docelowo jeszcze 100.

>>> NIK bierze się za FOTORADARY i planuje kontrolę ITD <<<

ITD podpisała już także umowę z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę dotyczącą unijnego dofinansowania zakupu 400 fotoradarów stacjonarnych, 20 urządzeń mobilnych oraz budowy centrum zbierania i przechowywania danych. Koszt inwestycji wyniesie 188 mln złotych. UE dorzuci około 103 mln zł.

autor: Marcin Młynarczyk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: