SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Papieski Harley Davidson sprzedany za 1 milion złotych

Papieski Harley Davidson sprzedany za 1 milion złotych

07.02.2014, godz. 10:51
Harley Davidson papieża Franciszka
foto: EAST NEWS

Papieski Harley Davidson Dyna Super Glide Custom został 6 lutego sprzedany na aukcji Bonhams. Chopper osobiście podpisany przez papieża Franciszka, znalazł nowego nabywcę, który zdecydował zapłacić za motocykl 241 000 euro (w przeliczeniu na polską walutę to nieco ponad 1 mln zł).

Papież Franciszek w 2013 roku otrzymał nowiutki amerykański motocykl, z okazji 110. urodzin marki Harley-Davidson. Maszynę z silnikiem o pojemności 1585 ccm, przekazał w Watykanie głowie Kościoła klub motocyklowy. Znany ze swojej skromności papież, który zapewne nigdy nawet nie wsiadłby na mechaniczny jednoślad, postanowił spieniężyć swój specjalny egzemplarz Harleya.

Przeczytaj: Papież jeździ starym Renault 4 z przebiegiem 300 000 km!

Podczas imprezy Retromobile Week w paryskim Grand Palais zorganizowanej 6 lutego, papieski chopper został sprzedany. Wystawiony za kwotę 15 tys. euro Harley Davidson osiągnął na licytacji szesnastokrotnie wyższą cenę, która ostatecznie wyniosła 241 tys. euro. Co więcej zamszowa kurtka motocyklowa, którą otrzymał do kompletu papież Franciszek, z wywoławczej ceny 1,5 tys. euro znalazła nowego właściciela za sumę ponad 57 tys. euro.

Pieniądze z licytacji zasilą konto Caritas Roma i zostaną przeznaczone na remont rzymskiej jadłodajni i schroniska, gdzie zatrzymują się osoby biedne i bezdomne.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: