SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Papieskie Volkswageny na sprzedaż! Możesz kupić auta, którymi jeździł Franciszek

Papieskie Volkswageny na sprzedaż! Możesz kupić auta, którymi jeździł Franciszek

26.09.2016, godz. 18:47
Papieski Volkswagen Golf Sportsvan
Papieski Volkswagen Golf Sportsvan foto: Volkswagen

K1 POPE, K2 POPE, K3 POPE i K4 POPE – takie tablice rejestracyjne trafiły do czterech Volkswagenów Golfów Sportsvanów, którymi jeździł papież Franciszek w czasie Światowych Dni Młodzieży. Na pomysł zamówienia takich charakterystycznych tablic wpadł ks. Bogdan Kordula, dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Teraz trzy z czterech papieskich Volkswagenów są na sprzedaż!

Trzy samochody używane przez papieża Franciszka podczas pobytu w Krakowie, Brzegach, Częstochowie i w Oświęcimiu, trafiły na charytatywną aukcję Caritas Polska. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na cel charytatywny wskazany przez papieża, a jest nim zakup mobilnej kliniki dla potrzebujących z terenów objętych wojną. Z części środków będzie też kupione wyposażenie domu dla osób starszych i niepełnosprawnych "Campus Misericordiae" oraz wsparty magazyn żywności "Chleb Miłosierdzia", powstały w Brzegach na terenie spotkania z papieżem Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży.

Przeczytaj: TEST Volkswagen Golf Sportsvan 1.4 TSI: nowy minivan

Każdy z Volkswagenów jest wyposażony w silnik benzynowy 1.2 TSI o mocy 110 KM, współpracujący z automatyczną skrzynią biegów DSG. Auta przejechały zaledwie po kilkaset kilometrów, dzięki czemu są właściwie w stanie fabrycznym. Przebieg żadnego z samochodów nie przekracza 1000 km.

Co ciekawe, modele te są wyjątkowo skromne, ponieważ zgodnie z zaleceniem z Watykanu posiadają podstawowe wyposażenie. Bazowa wersja Trendline zawiera jedynie takie udogodnienia jak: klimatyzacja manualna, elektryczne szyby przednie, elektrycznie ustawiane lusterka, podgrzewane przednie siedzenia, system Start-Stop, radioodtwarzacz CD, komputer pokładowy, czy centralny zamek.

Aukcje trzech Volkswagenów potrwają do dnia 9 października. O autentyczności pojazdów zaświadczają certyfikaty załączone przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Przez dwa tygodnie trwania aukcji Volkswageny, którymi poruszał się Franciszek będą eksponowane w Warszawie na placu przy kościele św. Anny oraz w Krakowie na Starym Rynku.

Źródło: Agencja TVN/x-news

/źródło wideo: x-news/

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: