SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Papież Benedykt XVI ma NOWE papamobile - to specjalnie przebudowany Mercedes-Benz Klasy M - ZDJĘCIA

Papież Benedykt XVI ma NOWE papamobile - to specjalnie przebudowany Mercedes-Benz Klasy M - ZDJĘCIA

10.12.2012, godz. 11:00
Nowa gablota papieża
foto: EAST NEWS

Lśniący nowością lakier koloru biały diament, ruchomy tron w środku obity ekskluzywną tapicerką, szyby kuloodporne i gwiazda na przodzie. Oto nowa gablota papieża! Za bazę do jej budowy posłużył Mercedes-Benz Klasy M.

Święty Mikołaj jest w tym roku wyjątkowo hojny dla Benedykta XVI (85 l.). Za pośrednictwem Dietera Zetsche (59 l.), prezesa produkującej Mercedesy spółki Daimler, sprawił papieżowi nowy samochód. Przez dziewięć miesięcy składano go na bazie modelu Mercedes-Benz Klasy M.

Naszpikowany gadżetami pojazd dołączy do już stojącej w watykańskich garażach kolekcji papamobile na różne okazje i będzie wśród nich najnowocześniejszy. Ekologiczny, koloru białego diamentu, z tronem i światełkami na suficie. Szyby są oczywiście kuloodporne, ale w razie pojawienia się na papieskiej drodze jakiegoś dziecka, które trzeba będzie pobłogosławić, opuszczane.

Ciekawe, ile takie autko kosztuje? Niestety, tego się pewnie nie dowiemy, bo przedstawiciele producenta zapewniają, że nawet na mękach piekielnych nie zdradzą ceny nowej gabloty papieża.

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: