SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Papież Franciszek będzie jeździł Fiatem podczas Światowych Dni Młodzieży. FCA oficjalnym partnerem

Papież Franciszek będzie jeździł Fiatem podczas Światowych Dni Młodzieży. FCA oficjalnym partnerem

07.07.2016, godz. 11:20
FCA partnerem Światowych Dni Młodzieży
FCA partnerem Światowych Dni Młodzieży foto: FCA

Spółka FCA Poland została motoryzacyjnym partnerem strategicznym Światowych Dni Młodzieży i oficjalnym partnerem wizyty papieża Franciszka w Polsce. Samochody Grupy FCA będą użytkowane przez organizatorów ŚDM, a także posłużą do transportu Ojca Świętego.

Spółka FCA Poland przekaże: Archidiecezji Krakowskiej, Archidiecezji Katowickiej, Diecezji Bielsko-Żywieckiej, Katolickiej Agencji Informacyjnej i Polskiej Agencji Prasowej, w sumie 121 samochodów marek Fiat Chrysler Automobiles (FCA).

Zobacz też: Papież Franciszek w USA jeździ Fiatem 500L

Pojazdami koncernu FCA będą poruszać się też m.in. pracownicy organizujący centra prasowe w Krakowie, Oświęcimiu i Częstochowie oraz dziennikarze akredytowani przy Stolicy Apostolskiej, czyli tzw. volo papale i rzecznik Stolicy Apostolskiej. Do dyspozycji KAI przekazanych zostanie łącznie 13 aut. Na czas ŚDM 5 samochodów otrzyma także Polska Agencja Prasowa.

Na wizytę Papieża i Światowe Dni Młodzieży w Polsce zaakredytowało się ponad 5,6 tys. dziennikarzy z 81 krajów. Na to lipcowe wydarzenie o charakterze duchowym przybędą setki tysięcy młodzieży z ponad 180 krajów.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: