SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Papież jeździ starym Renault 4 z przebiegiem 300 000 km!

Papież jeździ starym Renault 4 z przebiegiem 300 000 km!

11.09.2013, godz. 20:57
papież Franciszek jeździ Renault 4 z 1989 roku
foto: EAST NEWS

Słynący z niewymagającego podejścia do wartości materialnych papież Franciszek, po raz kolejny zaskoczył cały świat. Tym razem Ojciec Święty wybrał na swój środek transportu stary pojazd, ogołocony ze wszelkich luksusów, z przebiegiem 300 000 km!

Obecny następca Świętego Piotra to prawdziwy mistrz skromności. Niedawno papież dostał w prezencie od włoskiego księdza Renzo Zocca, 70-letniego proboszcza z miejscowości Pescantina (okolice Werony), stare Renault 4 z przebiegiem 300 tys. km. Pojazd wyprodukowany 1984 r. według zapewnień duchownego bardzo przysłużył się w posłudze pasterskiej i przyczynił w pomocy biednym.

>>> Masz auto z wysokim przebiegiem? Prześlij nam jego zdjęcia <<<

Ten 29-letni samochód w białym kolorze, z ważnym przeglądem oraz zarejestrowany jako zabytek, tak bardzo przypadł do gustu Ojcu Świętemu, że postanowił go przyjąć, ale wcześniej zaznajomił się z historią kapłaństwa księdza Zocca i upewnił się, czy ma inny pojazd. Po przekazaniu Renault 4 Watykanowi, papież Franciszek najzwyczajniej w świecie postanowił go użytkować i cieszyć się wozem.

Papież już na początku pontyfikatu zasłynął ze swojego skromnego podejścia do dóbr materialnych. Nie zamierza korzystać z ekskluzywnego parku watykańskich limuzyn, i wybiera o wiele tańsze pojazdy. Na co dzień jako papamobile służy mu kompaktowy Ford Focus II generacji w granatowym kolorze nadwozia.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: