SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Papież Franciszek oddał swojego Harley'a na sprzedaż

Papież Franciszek oddał swojego Harley'a na sprzedaż

15.01.2014, godz. 09:44
Harley-Davidson Dyna Super Glide
foto: Bonhams Auctions

Papieski motocykl osobiście podpisany przez papieża Franciszka, został oddany przez głowę Kościoła na sprzedaż. Chopper Harley Davidson Dyna Super Glide trafił do domu aukcyjnego Bonhams, gdzie zostanie sprzedany na ukcji w Parużu 6 lutego.

Papież Franciszek w 2013 roku otrzymał nowiutki amerykański motocykl, z okazji 110. urodzin marki Harley-Davidson. Chopper z silnikiem o pojemności 1585 ccm wygląda bardzo dostojnie, dzięki stonowanym, brązowo- czarnym barwom i eleganckim chromom. Znany ze swojej skromności papież, który zapewne nigdy nawet nie wsiadłby na mechaniczny jednoślad, postanowił spieniężyć swój specjalny egzemplarz motoru.

Przeczytaj: Papież jeździ starym Renault 4 z przebiegiem 300 000 km!

Licytacją 6 lutego w paryskim Grand Palais, zajmie się dom aukcyjny Bonhams. Tego dnia będzie się odbywać w tym miejscu Retromobile Week. Szacuje się, że oryginalny jednoślad osiągnie cenę od 12 do 15 tysięcy euro. Pieniądze trafią na konto Caritas Roma i zostaną przeznaczone na remont rzymskiej jadłodajni i schroniska, gdzie zatrzymują się osoby biedne i bezdomne.

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: