SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Parkowanie w mieście jeszcze droższe – płać i płacz?!

Parkowanie w mieście jeszcze droższe – płać i płacz?!

16.03.2017, godz. 14:43
RATUSZ BIERZE SIĘ ZA PARKINGI.
foto: Super Express

Ministerstwo Finansów zaskakuje swoją kreatywnością w narzucaniu kolejnych opłat. Projekty komórki zarządzanej przez Mateusza Morawieckiego zwiększą koszty parkowania w centrum – do nawet dziewięciu złotych za godzinę!

Jak donosi Puls Biznesu, Ministerstwo Rozwoju i Finansów ma w zanadrzu chytry plan podniesienia opłat za parkowanie w mieście. Obecnie maksymalny limit to trzy złote, lecz dzięki kreatywnym zapisom w ustawie, kierowcy będą płacić więcej.

Wystarczy bowiem w ustawie o drogach publicznych dodać kolejną strefę parkowania "na obszarze zabudowy śródmiejskiej". Obejmie ona nie tylko miasta liczące ponad 200 000 mieszkańców, ale i nawet dzielnice większych metropolii.

Zobacz też: Renault oszukiwało w testach spalin od kilkudziesięciu lat?

Ceny za parkowanie na wyznaczonym obszarze nie będą mogły być większe niż niż trzykrotność opłat w normalnych strefach. Prawdopodobieństwo, że samorządy zrezygnują z tego typu żyły złota są znikome.

Co więcej, parkowanie w tej strefie będzie płatne nawet w weekend – obecnie parkując w mieście w sobotę lub niedzielę nie ponosimy opłat.

Jak zwykle celem nie jest wyciągnięcie pieniędzy od kierowców, lecz troska o pieszych i rowerzystów. Przynajmniej tak brzmi oficjalna wersja.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: