SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Patrole drogówki z terminalami kart płatniczych

Patrole drogówki z terminalami kart płatniczych

15.05.2017, godz. 10:26
radar, policja, kontrola drogowa, drogówka
foto: EAST NEWS

Już jutro Rada Ministrów ma zająć się nowelizacją kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia. Poprawki umożliwią płacenie mandatów kartą, od razu po zatrzymaniu. Zyska na tym Skarb Państwa oraz... cudzoziemcy.

W chwili obecnej obywatele Polski mogą zdecydować się na przyjęcie mandatu kredytowanego lub zaocznego, co oznacza obowiązek dokonania opłaty na wskazany rachunek bankowy w ciągu kilku kolejnych dni. Nieco inaczej ma się sprawa z kierowcami zza granicy. Są oni zobowiązani do zapłacenia kary gotówką.

Zobacz też: Motocyklista w ogniu – jak on to przeżył?

Jak się okazuje, patrole policji w przypadku zatrzymania cudzoziemca bardzo często muszą... podwozić go do bankomatu! Nowe przepisy mają to zmienić. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji postanowiło usprawnić pracę funkcjonariuszy i wyposaży drogówkę w dwa tysiące terminali. Cena jednej sztuki to około 800 złotych.

Nowelizacja wejdzie w życie 14 dni od jej ogłoszenia. Władzy bardzo zależy, by zaczęła ona obowiązywać jeszcze przed wakacjami.

Komendant Główny Policji, nadinsp. Jarosław Szymczyk chce wdrożyć takie rozwiązania w całym kraju do końca roku. Trudno się dziwić – rocznie wystawiane jest 5,5 miliona mandatów, a terminale kart płatniczych znacząco pozwolą zwiększyć ich ściągalność, a co za tym idzie, wpływy do budżetu.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebook

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: