SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Paul Walker zagra w całym filmie Szybcy i Wściekli 7! Produkcja część scen stworzyła komputerowo!

Paul Walker zagra w całym filmie Szybcy i Wściekli 7! Produkcja część scen stworzyła komputerowo!

24.03.2014, godz. 17:16
Szybcy i Wściekli
foto: Universal

Słynny aktor, a przy tym entuzjasta motoryzacji - Paul Walker, zginął tragicznie w wypadku pod koniec zeszłego roku. To nieszczęśliwe wydarzenie mocno skomplikowało zadanie producentom siódmej części kultowej serii "Fast & Furious". Wiadomo już, że dzięki najnowszej technologii komputerowej aktor będzie obecny na ekranie do końca filmu.

Zdaniem wielu śmierć Walkera przekreśliła wszelkie szanse ukończenia filmu. Zaskoczeniem była informacja, że obraz jednak powstanie zgodnie z planem. Było to możliwe za sprawą zastosowania najnowszej technologii CGI (Computer Generated Imagery). Sceny z udziałem tragicznie zmarłego Walkera owszem zostały nieco okrojone w scenariuszu, ale brakujące kluczowe ujęcia powstały z pomocą czterech podobnych fizycznie do Paula aktorów. Zarówno twarz, jak i głos zostały wygenerowane przy użyciu programów komputerowych.

Przeczytaj też: Wyciekł fragment filmu "Szybcy i Wściekli 7" - zobacz WIDEO

Producent filmu, Universal Studios zakłada, że fani serii będą zadowoleni z takiego rozwiązania, choć dla wielu osób taki scenariusz może się okazać lekko przerażający. Już teraz, przez premierą filmu, pojawiają się głosy, że lepiej byłoby zmodyfikować fabułę filmu, aby postać grana przez zmarłego aktora nie brała udziału w fabule.

Światowa premiera siódmej części serii "Szybcy i wściekli" odbędzie się 7 kwietnia 2015 roku.

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: