SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Nie żyje Paul Walker. Zginął w Porsche Carrera GT - WIDEO

Nie żyje Paul Walker. Zginął w Porsche Carrera GT - WIDEO

01.12.2013, godz. 18:58
Paul Walker zginął w Porsche Carrera GT
foto:

Nie żyje Paul Walker, któremu sławę przyniosła rola w "Szybkich i wściekłych". Aktor zginął w wypadku samochodowym. Jechał na fotelu pasażera w supersportowym Porsche Carrera GT.

Cały świat znał Walkera przede wszystkim z roli kierowcy startującego w nielegalnych wyścigach samochodowych. W serii filmów "Szybcy i wściekli" pędził szybkimi pojazdami po ulicach oraz ścigał bandziorów. Nikt nie przypuszczał, że los napisze aktorowi podobny, ale tragiczny scenariusz. 40-letni Paul Walker zakończył swoje życie, jadąc właśnie supersamochodem.

Zobacz: Wszystkie samochody Briana O'Connera z serii filmów "Szybcy i wściekli"

Gwiazdor w sobotę 30 listopada 2013 r. zginął pod Los Angeles, gdy prowadzone przez jego znajomego Porsche roztrzaskało się na poboczu. Auto przełamało się na pół i od razu stanęło w płomieniach. Walker był pasażerem. Do tragedii doszło w mieście Santa Clarita, gdy Walker wraz ze znajomym Rogerem Rodasem wracał z charytatywnej wystawy motoryzacyjnej.

Samochodem, w którym zginęli obaj mężczyźni, było Porsche Carrera GT. Wyprodukowano 1270 sztuk tego modelu, z czego 604 egzemplarze trafiły do odbiorców w Stanach Zjednoczonych. Do napędu kół tylnych wykorzystano umieszczony centralnie, wolnossący silnik V10 o pojemności 5.7-litra. Generowana przez jednostkę moc 612 KM i 590 Nm maksymalnego momentu obrotowego, przekłada się na rewelacyjne osiągi. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa tyko 3.9 sekundy, a prędkość maksymalna dochodzi do 330 km/h.

.

Ostatnie zdjęcie Paula Walkera wykonane przed wypadkiem

.

Tak wyglądało Porsche Carrera GT, w którym doszło do tragicznego wypadku

.

Fotografie spalonego pojazdu

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: