SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Pędził 224 km/h zatłoczoną trasą S2 i S8! Z piratem jechał znany policji FROG

Pędził 224 km/h zatłoczoną trasą S2 i S8! Z piratem jechał znany policji FROG

14.06.2015, godz. 20:53
Obława na autostradzie
foto: policja.pl

Do brawurowej ucieczki przed policyjną kontrolą doszło na warszawskiej trasie S2. Prowadzący Mitsubishi Lancer EVO X 24-latek rozpędzał się do szybkości dochodzących nawet do 224 km/h. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, a na fotelu pasażera siedział dobrze znany policji Robert N. ps. FROG.

Funkcjonariusze patrolujący w godzinach szczytu komunikacyjnego trasę S2, zauważyli zbyt szybko jadące Mitsubishi. Kierowca sportowego sedana widząc wysyłane przez policjantów znaki świetlne oraz sygnały dźwiękowe w celu zatrzymania, podjął próbę ucieczki. Niebezpiecznie wymijał inne pojazdy i rozpędzał się do wysokich prędkości. Do zatrzymania doszło dopiero po kilku kilometrach na trasie S8, gdy dalszą ucieczkę uniemożliwił gęsty ruch.

Zobacz: FROG nie daje o sobie zapomnieć i wciąż zaczepia policję

Okazało się, że prowadzący samochód nie ma w ogóle prawa jazdy. W chwili zatrzymania nie posiadał też przy sobie polisy ubezpieczeniowej i dowodu rejestracyjnego samochodu. Mitsubishi Lancer zostało odholowane na policyjny parking, a mężczyzna będzie teraz odpowiadał za prowadzenie pojazdu bez uprawnień i niezastosowanie się do policyjnego nakazu zatrzymania. Z informacji podanych przez radio RMF FM wynika też, że w czerwonym Mitsubishi podczas ucieczki jechał na fotelu pasażera Robert N. - pirat drogowy o pseudonimie FROG.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

.
Wyścig Mitsubishi z motocyklem

W tym samym Mitsubishi został uwieczniony film, na którym nieznany kierowca ścigał się z Hondą CBR600F na autostradzie A2 w kierunku Poznania. Nagranie to zostało opublikowane na facebookowym profilu Bogusia z M3 (profil Roberta N.), z podpisem "Pozdrowienia dla motocyklisty - dawał radę :)". Na fragmencie nagrania widać, jak Mitsubishi jedzie z prędkością 230 km/h, przy ograniczeniu autostradowym do 140 km/h. Na dodatek do wyprzedzania innych pojazdów wykorzystywane było pobocze.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: