SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Pędził Porsche ponad 250 km/h trasą S8! Teraz odpowie przed sądem

Pędził Porsche ponad 250 km/h trasą S8! Teraz odpowie przed sądem

06.08.2016, godz. 11:25
Pościg policji za Porsche
foto: Policja

Policjanci z Oleśnicy zatrzymali mężczyznę, którego najwyraźniej poniosła fantazja. Kierowca jadący Porsche 911 pędził drogą S8 z prędkością ponad 250 km/h. W ten sposób przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 130 km/h. Jego jazdę przerwali funkcjonariusze z drogówki. Za swoje wyczyny kierowca odpowie teraz przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy, pełniąc służbę na drodze S8 w nieoznakowanym radiowozie wyposażonym w wideorejestrator, zauważyli w pewnym momencie pędzące z dużą prędkością białe Porsche 911.

Zobacz: Nowe Porsche Panamera: najszybsze auto z dieslem na świecie

Przeprowadzony przez policjantów pomiar wykazał, że kierujący samochodem porusza się z prędkością ponad 250 km/h na odcinku, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h. W związku z zaistniałą sytuacją funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli drogowej.

Mężczyzna nie potrafił wyjaśnić, dlaczego jechał tak szybko. W związku ze znacznym przekroczeniem prędkości przez kierującego, policjanci podjęli decyzję o skierowaniu do sądu wniosku o ukaranie 39-letniego mieszkańca województwa łódzkiego.

/źródło wideo: x-news/

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: