SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Peugeot pracuje nad hybrydowym konkurentem dla Focusa RS

Peugeot pracuje nad hybrydowym konkurentem dla Focusa RS

25.11.2016, godz. 15:20
Peugeot 308 R HYbrid
Peugeot 308 R HYbrid foto: Peugeot

Francuski samochód rzucający rękawicę Focusowi RS to 308 roboczo kryjący się pod literką R. Ma wykorzystywać technologię hybrydową pokazaną już wcześniej w formie konceptu. Auto w teorii miałoby być najbardziej zaawasowanym Peugeotem w historii.

Peugeot powoli przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowego króla hothatchy, co potwierdził Jean-Philippe Imparato, szef marki. Firma nie chce tworzyć nowego modelu RCZ, czyli bardzo zgrabnego i szybkiego coupe. Woli skupić się na segmencie w którym można liczyć na zyski – małe, ale zawsze. Stąd też skierowanie uwagi na segment hatchbacków. Przecież 25% zysków ze sprzedaży 308-mek pochodzi z linii GT oraz GTI.

Zobacz też: TEST Peugeot 3008 2.0 BlueHDI 150: śmiały i dumny

Peugeot 308 R czerpałby sporo z koncepcyjnego, hybrydowego modelu. Ten z kolei miał pod maską silnik 1.6 o mocy 270 koni mechanicznych a wspomagany był dodatkowo przez dwa silniki elektryczne (po jednym na oś) o łącznej mocy 230 koni. Układ hybrydowy zwiększa masę o 200 kilogramów w stosunku do zwykłego GTI, lecz auto od początku było projektowane z myślą o wprowadzeniu do produkcji. Czas 4 sekund do setki sprawia, że Focus RS zostałby tylko małą kropką we wstecznym lusterku Francuza.

Wprowadzenie modelu do produkcji to jeden z elementów planu „Push to Pass”, który zakłada przeniesienie Peugeota do wyższego segmentu oraz pokonanie Volkswagena pod względem sprzedaży. Obecnie Francuzi tracą około 2,5% do Niemców, a ta przewaga ma zniknąć do 2021 roku.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: