SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Pierwsza automatyczna wypożyczalnia aut w Polsce już działa. Car sharing wystartował w Krakowie

Pierwsza automatyczna wypożyczalnia aut w Polsce już działa. Car sharing wystartował w Krakowie

13.10.2016, godz. 17:10
Traficar
foto: Traficar

Car sharing, czyli system wypożyczania samochodów na minuty lub przejechany dystans, obecny w ponad tysiącu miastach na świecie, został wprowadzony do Polski. Usługa Traficar pozwalająca wypożyczać auta równie łatwo jak miejskie rowery wystartowała w Krakowie. Jak to działa? Wystarczy ważne prawo jazdy i smartfon!

Idea car sharingu szturmem zdobywa europejskie miasta i wiele wskazuje na to, że przyjmie się również w Polsce. Dzięki firmie Express, najpierw na mapie naszego kraju taka usługa pojawiła się w Krakowie, ale z czasem do systemu mają dołączyć kolejne miasta.

Zobacz też: Test wideo przyjaznego miastu Opla Corsy

Sposób działania automatycznego najmu Traficar jest prosty. Wystarczy zainstalować w smatfonie specjalną aplikację i mieć ważne prawo jazdy. Aplikacja pozwala na szybką lokalizację najbliższego dostępnego pojazdu, a użytkownik może go zarezerwować w dowolnym momencie. Samochód otwiera się dzięki zeskanowaniu kodu QR znajdującego się na samochodzie. Kluczyki odpalające pojazd są w schowku, a płatność następuje poprzez aplikację po zakończeniu podróży. Usługa rozliczana jest w dwóch taryfach: za wykorzystane minuty oraz przejechany dystans.

Co ciekawe auto można zostawić gdziekolwiek na obszarze obejmującym cały Kraków aż do granic miasta. Klienci nie płacą też za parkowanie w miejskiej strefie płatnego parkowania, bowiem opłata wliczona jest w cenę wynajmu samochodu. Ile kosztuje korzystanie z Traficar? Średni 10-minutowy kurs samochodami Traficar na dystansie 5 kilometrów kosztuje 9 zł. Koszty przejazdu lokują się więc pomiędzy taksówką, a zbiorczym transportem miejskim. Propozycja szybkiego i automatycznego najmu aut ma być alternatywą dla osób potrzebujących okazyjnie samochodu.

Przeczytaj: Wkrótce w Warszawie wypożyczysz auto na minuty

Klienci nie muszą się martwić również o tankowanie, ubezpieczenie, mycie czy kwestie techniczne. Wszystkie te koszty i działania są po stronie Traficar. Stworzyliśmy usługę maksymalnie prostą i szybką, która eksponuje wszystko to, co dobre jeśli chodzi o używanie samochodu – możliwość jazdy gdzie się chce, jak się chce i kiedy się chce – mówi Hubert Laszczyk, Prezes Zarządu firmy Express.

.
WIDEO - zobacz jak działa usługa Traficar
.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: