SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Pierwsza w Polsce publiczna aukcja aut klasycznych

Pierwsza w Polsce publiczna aukcja aut klasycznych

03.09.2015, godz. 15:32
Klasyczne auta na aukcji Ardor Auctions
Klasyczne auta na aukcji Ardor Auctions foto: Ardor Auctions

W odpowiedzi na potrzeby szybko rosnącego rynku samochodów kolekcjonerskich, pierwszy polski dom aukcyjny motoryzacji klasycznej Ardor Auctions, organizuje licytację zakrojoną na szeroką skalę. Już 17 września na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie, zostanie wystawionych w licytacji ok. 60 nietypowych pojazdów.

W krajach zachodniej Europy rynki klasycznej motoryzacji wspierane są od lat działalnością profesjonalnych Domów Aukcyjnych, których w Polsce do tej pory nie było. Z tego powodu wszelkie transakcje kupna i sprzedaży interesujących klasycznych pojazdów mają charakter prywatny. Ardor Auctions za sprawą organizowania publicznych aukcji, wpłynie m.in. na upublicznienie cen samochodów klasycznych, sprzedawanych za jego pośrednictwem.

Sprawdź: Rejestracja pojazdu zabytkowego krok po korku

Innym głównym celem Domów Aukcyjnych jest realna pomoc w transakcjach. Za pośrednictwem takiej placówki umożliwia się potencjalnym nabywcom zaoferowanie samochodów, które do tej pory nie były na sprzedaż. Wiele interesujących aut klasycznych można kupić, ale o takiej sprzedaży bardzo ciężko się dowiedzieć, ponieważ tego typu pojazdy nie pojawiają się w żadnych ogłoszeniach. To dlatego, że wiele osób posiadających często bardzo wartościowe zabytki, ceni sobie prywatność, lub nie ma zwyczajnie presji sprzedażowej.

Pierwszą dużą publiczną aukcją klasycznych aut w Polsce, będzie licytacja organizowana przez Ardor Auctions w dniu 17 września, na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Pojawi się na niej około 60 pojazdów o szerokiej rozpiętości marek, stanu odrestaurowania i wartości. Każde auto będzie posiadać dokumentację o stanie technicznym oraz prawnym.

Źródło: Ardor Auctions
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: