SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Elektro TAXI. Pierwsze elektryczne taksówki na ulicach Warszawy

Elektro TAXI. Pierwsze elektryczne taksówki na ulicach Warszawy

18.11.2016, godz. 10:25
Elektro taxi - Nissan LEAF
Elektro TAXI foto: x-news

W Warszawie pojawiły się na ulicach pomarańczowe elektryczne taksówki. Nietypowe auta wzbudzające ciekawość pasażerów i samych kierowców to Nissany należące do jednej ze stołecznych korporacji.

Na stołeczne ulice wyjechały taksówki na prąd. Jest ich dokładnie sześć, z czego każde Elektro TAXI na pełnym naładowaniu śmiało przejeżdża około 130 km. Samochody objęte okresem pilotażowym projektu elektrycznych taksówek, są ładowane za darmo z publicznych, miejskich stacji ładowania.

Sprawdź: Nissan LEAF 30 kWh - elektryk z pojemniejszymi bateriami

Nissan LEAF wykorzystuje do napędu silnik elektryczny. Jednostka synchroniczna o mocy 80 kW AC zasilana jest przez 48-modułowe akumulatory litowo-jonowe, które są zamontowane pod kabiną. To pozwoliło obniżyć środek ciężkości i zapewnić optymalne właściwości jezdne. Ładowarka jest umieszczona pod pokrywą silnika. Ładowanie ze standardowego gniazdka trwa około ośmiu godzin. Dzięki opcjonalnej ładowarce można skrócić ten czas o połowę. Superszybkie ładowarki potrafią naładować baterię w 40 minut. Brak emisji spalin z układu wydechowego przekłada się na zerową emisję NOx oraz emisji cząstek stałych.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

/źródło wideo: x-news/

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: