SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Pierwsze na świecie Infiniti Q60 zamówił Polak

Pierwsze na świecie Infiniti Q60 zamówił Polak

25.02.2016, godz. 12:09
Infiniti Q60
Infiniti Q60 foto: Infiniti

Ogromną odwagą, zaufaniem i determinacją wykazał się Pan Jacek Kreisel, który bez oglądania, bez zasiadania, bez testowania zamówił Infiniti Q60 jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem sprzedaży. Europejska premiera tego auta odbędzie się dopiero w Genewie, w dniach 3-16 marca 2016 r.

Polskie przedstawicielstwo Infiniti ogłosiło, że na około pół roku przed rozpoczęciem oficjalnej sprzedaży w Europie, przyjęło pierwsze zamówienie na zupełnie nowy model Q60 Sports Coupe. Pierwszą na świecie osobą, która zdecydowała się na zakup Q60, nie mając możliwości zobaczenia samochodu na żywo, o jeździe testowej nie wspominając, jest Polak – Jacek Kreisel. Jego zainteresowanie nowym modelem Infiniti wzbudziły dostępne online informacje prasowe.

Zobacz równie: TEST Infiniti Q30 Sport 2.0 Turbo 7DCT AWD

- Już podczas pierwszej rozmowy pan Jacek zrobił na mnie wrażenie otwartego na nowości miłośnika rzeczy pięknych oraz zaawansowanych technologicznie – zdradza Damian Karpiński z Centrum Infiniti Warszawa, który wprowadzał klienta w świat Infiniti. - A później, szczególnie podczas jazdy testowej modelem Q50, okazało się, iż jako wieloletni właściciel aut klasy premium, zna się na rzeczy.

- Marzyło mi się mocne, a zarazem eleganckie, stylowe i niebanalne auto o charakterystycznej sylwetce i tak trafiłem do Infiniti – mówi Jacek Kreisel, który przyznaje jednocześnie, że zaskakująco szybka, nawet dla niego, decyzja była wynikiem jazdy testowej hybrydową wersją modelu Q50. - Ten samochód zrobił na mnie ogromne wrażenie, a jestem przekonany, że Q60 będzie jeszcze lepszy – stwierdza.

Zobacz też: nfiniti Q60 2016: nawet 405 KM w pięknym opakowaniu

Q60 wjedzie na rynek z zupełnie nowym, trzylitrowym silnikiem V6 twin-turbo o mocy 405 KM. I ten właśnie silnik wybrał do swojego samochodu pierwszy klient. Auto będzie wyposażone także w system Direct Adaptive Steering drugiej generacji i elektronicznie sterowane zawieszenie dynamiczne (Dynamical Digital Suspension). Początek sprzedaży w Europie zaplanowany jest na pierwsze dni października 2016 roku.

Marka Infiniti jest obecna w Polsce od roku 2008. W roku bieżącym do istniejących dwóch Centrów Infiniti w Warszawie i Sosnowcu dołączą cztery salony – w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku. Polska stanie się tym samym pierwszym w Europie rynkiem o ogólnokrajowym zasięgu sieci, w którym ponad 80% mieszkańców kraju będzie miało do salonu Infiniti nie dalej niż 150 kilometrów.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: