SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Pierwsze prawa jazdy zatrzymane po zmianie przepisów! Wystarczyło kilkanaście minut

Pierwsze prawa jazdy zatrzymane po zmianie przepisów! Wystarczyło kilkanaście minut

18.05.2015, godz. 10:50
Policja skontroluje foteliki
foto: Super Express

Wystarczyło kilkanaście minut, aby zatrzymane zostały pierwsze prawa jazdy za znaczne przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym! Czy nowe przepisy uderzą w piratów drogowych?

Jak podało Radio Zet, kilkanaście minut po północy, dwóch mieszkańców Szczecina utraciło uprawnienia do kierowania pojazdami. W pierwszym przypadku na ograniczeniu do 70 km/h, zmierzona została prędkość 123 km/h. Kierowca, jak tłumaczył się potem policjantom, wiedział o nowych przepisach, ale bardzo mu się spieszyło. Chwilę później, zatrzymany został drugi kierowca, który również przekroczył prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Zobacz też: NOWY TARYFIKATOR MANDATÓW 2015

Przypomnijmy. Od północy 18 maja 2015, obowiązują znowelizowane przepisy zaostrzające kary dla kierowców. Od teraz za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym uprawnienia będą zabierane na okres 3 miesięcy. Według szykowanego projektu, niebawem znacznie wzrosnąć mają też kwoty mandatów za zbyt szybką jazdę (nawet do ponad 1500 zł - wyliczane na podstawie średnich zarobków).

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: