SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Pierwsze Volvo wyprodukowane w Chinach trafiają do Europy

Pierwsze Volvo wyprodukowane w Chinach trafiają do Europy

30.05.2017, godz. 13:21
Volvo S90 z fabryki Daqing
Volvo S90 z fabryki Daqing foto: Volvo

Volvo, marka należąca do chińskiego konglomeratu Geely, przerzuca swoją produkcję do Kraju Środka. Pierwsze zmontowane tam egzemplarze flagowej limuzyny S90 już wyruszyły w trasę do Starego Kontynentu... pociągiem!

Volvo właśnie zapakowało swoje samochody na wagony i wysłało je w podróż do klientów. W centrum dystrybucyjnym w Zeebrugge, w Belgii, pojawią się 31 maja. Po raz pierwszy samochody wyprodukowane w Chinach trafią do Europy koleją.

Zobacz też: Volvo rezygnuje z silników Diesla

Szwedzi twierdzą, że ten sposób transportu jest o 2/3 szybszy od wysyłania pojazdów drogą morską. Co więcej, dzięki kolei udało się zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o jedną trzecią. Pojedynczy transport jest w stanie zabrać 225 pojazdów. Pociąg wykonuje – przynajmniej na razie – jeden kurs tygodniowo.

Niedługo wszystkie wersje modelu S90 będą produkowane w chińskim zakładzie w Daqing. Volvo potwierdziło, że kolejna generacja modelu S60 również wyjedzie z Chin, tym razem z fabryki w Chengdu. Nie inaczej będzie z kompaktową serią 40, której premiery możemy się spodziewać jeszcze w tym roku.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: