SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Pierwsze zdjęcie kolejnej generacji Mitsubishi ASX!

Pierwsze zdjęcie kolejnej generacji Mitsubishi ASX!

29.12.2016, godz. 14:18
Mitsubishi Concept XR-PHEV II
Mitsubishi Concept XR-PHEV II foto: Mitsubishi

Jeszcze niedawno mieliśmy przyjemność zasiąść za kółkiem nowego Mitsubishi ASX, a japoński producent już jeździ po drogach publicznych kolejną generacją popularnego crossovera.

Mitsubishi ASX, który właśnie wjechał na rynek, poddany został lekkiemu faceliftingowi. Upływu czasu jednak nie da się ukryć. Dlatego też w 2018 roku można spodziewać się zupełnie nowego samochodu, który zastąpi wysłużonego, japońskiego wojownika. Wyzwanie jest duże - to najlepiej sprzedające się auto marki w Polsce.

Zobacz też: Mitsubishi ASX lifting 2017 - polski CENNIK i wyposażenie

Tzw. „muł” pojawił się na drogach Japonii, a został przyłapany na tylko jednej fotografii. Ogólny kształt bardzo przypomina koncept XR. Domyślamy się jak może wyglądać pas przedni – Mitsubishi forsuje stylistykę „Dynamic Shield”, optycznie poszerzającą auto. Zupełnie zmienił się profil, auto jest wyższe, przez co z tyłu wyjątkowo wysoko znalazły się światła. Nie zabraknie zapewne off-roadowych smaczków.

Nie wiemy dokładnie jakie jednostki znajdą się pod maską. Można sądzić, że dzięki sukcesowi większego modelu Outlander, Mitsubishi zdecyduje się za wykorzystanie układu hybrydowego. Tym bardziej, że marka przejęta niedawno przez alians Renault – Nissan dostarczyła tego typu rozwiązania do spółki. Nissan już potwierdził, że rozpoczęto pracę nad ulepszaniem sprawności hybryd plug-in.

Warto też zauważyć, że Mitsubishi podczas wycofywania modelu Lancer Evolution stwierdziło, że następca będzie crossoverem. Czyżby tak miała wyglądać kontynuacja legendy?

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: