SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news "Pierwszy" Ford GT – możesz go kupić, ale...

"Pierwszy" Ford GT – możesz go kupić, ale...

30.12.2016, godz. 11:58
Ford GT CP-1
Ford GT CP-1 foto: Ford

Ford wprowadza do (limitowanej) sprzedaży nową generację supersamochodu GT, a już niedługo na aukcji pojawi się jeden z pierwszych egzemplarzy Forda GT z początku wieku. Jest jednak jeden haczyk i wbrew pozorom nie chodzi o cenę...

Omawiany Ford GT znany jest pod nazwą Ford GT Confirmation Prototype (CP-1). Innymi słowy to pierwszy egzemplarz zdatny do jazdy, w pełni funkcjonalny i z kompletnym wnętrzem, choć z pewnymi ciekawymi elementami. Jego numer VIN to 004, zbudowany został po trzech modelach pokazowych.

Zobacz też: Ford przygotowuje gorące opcje do Mustanga

Auto ma zupełnie inny wydech (przystosowany do badań czystości spalin), czarną sprężarkę i pokrywę zaworów (nie dodają jednak mocy) oraz kolumnę kierownicy z minivana o nazwie Windstar. Co więcej, na aucie podpisało się 13 osób odpowiedzialnych za rozwój Forda GT, w tym sam Caroll Shelby.

Ford GT CP-1 pojawi się na aukcji już w styczniu. Nie wiadomo jaką kwotę trzeba będzie wyłożyć by stać się właścicielem takiego cacka, ale egzemplarz zbudowany jako następny (CP-2) kosztował 800 000 dolarów. W przypadku tego auta jest jednak mały problem – to prototyp, którego prędkość maksymalna ograniczona jest do... 8 kilometrów na godzinę.

Przynajmniej ten Ford GT będzie świetnie prezentował się w garażu.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: