SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Pierwszy SUV Alfy Romeo przyłapany na filmie!

Pierwszy SUV Alfy Romeo przyłapany na filmie!

15.09.2016, godz. 14:07
Alfa Romeo Stelvio
Alfa Romeo Stelvio w fabryce w Cassini foto: materiały prasowe

Alfa Romeo przygotowuje się do premiery swojego pierwszego SUV-a. Stelvio, bo pod taką nazwą ukrywa się ten podwyższony model, został przyłapany na filmie prezentującym fabrykę marki w Cassino.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Alfa Romeo Stelvio zostanie zaprezentowana na salonie samochodowym w Los Angeles, który odbędzie się w grudniu tego roku. Producent najwyraźniej przyłoży ogromną wagę do prowadzenia się pojazdu – nazwę zapożyczono z przełęczy leżącej w Alpach, a samo auto pojawiło się kilka razy w okolicach toru Nurburgring.

Zobacz też: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio bije kolejny rekord - WIDEO

Samochód ma być nieco większy niż np. BMW X3. Pierwsze zdjęcia wskazują na duże podobieństwo do Maserati Levante, jednak wiadomo, że auto oparte będzie na płycie podłogowej Gulii. Wskazuje to, że pod maską znajdziemy benzynowe jednostki o mocy 200 koni mechanicznych a także wysokoprężny motor 2.2 generujący w zależności od wersji 150 lub 180 koni mechanicznych. Dostępny będzie napęd na tylną oś jak i układ 4x4.

Pojawiły się również plotki, że Alfa Romeo Stelvio może zostać przygotowana w sportowej wersji z benzynowym silnikiem 2.9 o mocy 510 koni mechanicznych. Auto mogłoby konkurować wtedy z np. Jeepem Grand Cherokee SRT8 czy modelami spod znaku AMG oraz M.

Alfa Romeo Stelvio trafi do salonów najprawdopodobniej w przyszłym roku
.

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: